Окупаційна армія наступає на всіх напрямках донецької операційної зони, але одна із найбільш загрозливих ситуацій нині зберігається на Вугледарському. Тут окупанти почали атаку міста з флангів, аби окупувати його й оточити український гарнізон.
Місто Вугледар, серпень 2024 рік/ Фото: 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців.
Місто Вугледар вже повністю знищене російськими окупантами, які час від часу здійснюють масштабні штурми, щоб пробити оборону ЗСУ. Тут вже давно немає нічого вцілілого, однак в місті досі живе невелика когорта людей.
«Вугледарі - як в страшному сні. Людей немає, а ті, що є, живуть у підвалах багатоповерхівок. Біля будинків могили. Навколо вирв — городи. Під завалами, ймовірно, досі тіла місцевих. Кукурікають півні, навколо бахкає. А тиша здається моторошною», — так коротко описує ситуацію у Вугледарі журналістка Bihus.Info Надія Суха, яка нещодавно побувала у місті із розвідниками 148 ОАБр
Вугледар, серпень 2024 рік/ Фото: 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців
Разом з цим довкола самого міста, теж зберігається важка ситуація. Віднедавна окупанти повторно активізувалися на цьому напрямку й змінили свою тактику лобових атак. Нині ворог обходить Вугледар з обох боків аби загарбати місто.
«Вуглерадський напрямок є одним із найбільш гарячих, тут ситуація більш загрозлива, ніж на Покровському відтинку, — про це у коментарі „Вчасно“ розповідає військовий експерт Дмитро Снєгирьов. — Окупанти намагаються атакувати по флангах — це райони Водяне та Пречистівка, де ворог має тактичне просування. Останні дні окупанти намагалися також заблокувати можливість переміщення оперативних резервів ЗСУ атакуючи їх в лоб».
Військовий експерт пояснює, що Вугледар знаходиться на панівних висотах. Для українського угрупування в місті нині є загроза оперативного оточення.
«Наразі є відповідне просування в районі адмінбудівлі шахти Південнодонбаська № 1, це два кілометри від міста, що становить серйозну загрозу, — додає Снєгирьов. — Також зазначу, що Вугледар не прикритий по флангах міською агломерацією на відміну від інших напрямків, як це, наприклад, на Покровському. Це створює додаткові проблеми для ЗСУ».
Разом з цим Снєгирьов повідомив, що темпи просування ворога у районі Водяного дещо призупинено, там нині йдуть позиційні бої.
«Однак останнє просування у Пречистівці створює проблеми гарнізону, які зосереджені у Вугледарі. Тому наразі бої точаться за терикони і якщо противник візьме їх під свій контроль, то матиме можливість тримати під вогнем позиції ЗСУ у самому місті», — пояснює експерт.
Місто Вугледар, серпень 2024 рік/ Фото: 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців
Він також зауважив, що активізація окупантів на Вугледарському напрямку не вплине на ситуацію на інших відтинках. Нині ворог атакує одночасно, але з різними темпами на Курахівському, Покровському, Лиманському, Сіверському, Торецькому, Краматорському напрямках.
«Це свідчить про те, що окупанти намагаються вирішити для себе стратегічне питання — вихід на адмінкордони Донецької області до закінчення президентських перегонів у США», — пояснив експерт.
Разом з цим відомо, що на сусідньому Торецькому напрямку теж зберігається важка ситуація. У самому місті нині залишилося 1,7 тис. цивільних, завозити до них гуманітарну допомогу стає дедалі складніше, розповідає в ефірі телемарафону очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін.
«Дуже складно, дуже важко завозити гуманітарну допомогу, тому що ворог прострілює всі під'їзні шляхи не тільки ствольною артилерією, але і дронами», — каже Філашкін.
Також, ворожі диверсійно-розвідувальні групи намагаються зайти в місто, але Сили оборони їх знищують і вибивають за межі Торецька.
Крім цього, наступ на Торецьк нині стримується у районі Нью-Йорка, там у невеликій частині смт тривають важкі бої. Про це інформує військовий журналіст Богдан Мірошников.
«Селище, яке вже давно мало б впасти, частково ще тримається ЗСУ. Нью-Йорк не дає ворогу обійти Торецьк з флангу. Бо у лобових штурмах міста ворог зазнає шалених втрат, а просування — максимально не співмірне із залученими ресурсами, — пише Мірошников. — Обрушення будь-якого флангу Торецька (Нью-Йорк-Щербинівка-Клебан-Бик та Дружба-Диліївка-Олександро-Шультине) призведе до можливості ворога оточити торецький гарнізон та серйозно змінить конфігурацію фронту на ділянці».
«З кожним днем ворожий потенціал зменшується, колись настане момент, що вони будуть зупинені. Було б дуже непогано зробити це саме у Торецьку, не давши окупанту сформувати західні кліщі Костянтинівки», — підсумував Мірошников.
Торецьк/ Фото: libkos
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!