На Донеччині офіційно відкрили чергову опорну школу, але в експлуатацію вона так і не була здана.

На Донеччині офіційно відкрили чергову опорну школу, але в експлуатацію вона так і не була здана.
На Донеччині офіційно відкрили чергову опорну школу, але в експлуатацію вона так і не була здана.

У березні цього року у селищі Шахове Добропільського району урочисто відкрили опорну школу. Стрічку перерізав сам голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський. Це 10 опорна школа із обіцяних 32, що мали відкритися ще у 2017 році. Шахівську школу здали із запізненням та про те, що роботи виконані далеко не в повному обсязі та зі значними порушеннями, тихо промовчали, передає ІА «Вчасно».

Попри відремонтовані кабінети, нові меблі та сучасне обладнання, учні Шахівської опорної школи так і не сіли за парти.

Заклад офіційно відкрили, а от ні їдальня, ні туалети тут не працюють.

Заклад офіційно відкрили, а от ні їдальня, ні туалети тут не працюють. Підрядна організація, що проводила реконструкцію за бюджетні кошти вартістю 14 млн гривень, їх не ввела в експлуатацію. Тому основний корпус школи пустує, а 196 учнів з 9 населених пунктів, що вчаться у Шахівській школі, тісняться у корпусі для молодшої ланки.

Зі слів директора Шахівської опорної школи Галини Лягуші, у головному корпусі школи заняття все ж таки іноді проводяться, в основному - це уроки фізкультури, хімії та біології. Проте ознаки навчального процесу тут відсутні: обладнання акуратно розкладено на партах, але запаковано, як і тоді, коли відкривали навчальний заклад після ремонту.

ЧИТАЙТЕ: На Донеччині відкрили десяту опорну школу з 39 запланованих

Ознаки навчального процесу у школі відсутні: обладнання розкладено на партах, але запаковано, як і тоді, коли відкривали навчальний заклад після ремонту.

Окрім підключення комунікацій, підрядники не обладнати школу для навчання дітей з інвалідністю при тому, що на початку цього року очільник ДонВЦА Павло Жебрівський хвалився перед громадськістю, що нарешті повноцінно навчатись в опорних школах області зможуть  діти з інвалідністю , адже для цього створені всі необхідні умови.

Варто також відзначити, що у 2017 році освітньою субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на підтримку осіб з особливими освітніми потребами було виділено 200 млн грн.

На ділі в Шахівській школі пандуси відсутні, туалет не розрахований на візочників, а про душову кімнату взагалі мова не йде. Більшість кабінетів розташовані на другому поверсі, а туалет для людей з інвалідністю на першому, коли за стандартами він повинен бути на кожному поверсі.

То ж діти отримали недобудовану школу, а підрядник – кошти.

Шахівська школа стала не єдиною, де підрядні організації не виконали повний обсяг робіт, або виконали його неякісно.

ЧИТАЙТЕ: Жебривский проверил ремонт "проблемных" опорных школ: в одной сбежал подрядчик, в другой затопило столовую

Так, у Покровській опорній школі через два місяці після відкриття з’явилися тріщини на стінах та місцями повідпадала плитка на стелі.

ЧИТАЙТЕ: «Уже швы и дырки лезут», — некачественный ремонт за 70 млн грн в опорной школе прифронтового Покровска возмутил родителей

Підрядник, що ремонтував школу у Нікольському, втік до Польщі, вкравши 1 млн гривень.

У Дружківці через неякісний ремонт даху пішли тріщини на вікнах, і тому нові склопакети потребують заміни.

ЧИТАЙТЕ:ВИДЕО.«Куда смотрит область и вся Украина?»: в Красногоровке дети учатся в обстрелянной боевиками школе прямо под открытым небом

А у Краматорській українській гімназії ремонтні роботи затяглися на два роки, змусивши дітей навчатися у інших школах міста.

ЧИТАЙТЕ: «Совок головного мозга»: Жебривский похвастался перед жителями разрушенной Красногоровки «успехами» в работе 

Донеччина, опорна школа, Жебрівський, Шахове, Добропільский район